Napsali o nás

 
 

NEJEN O TALISMANECH S TEREZOU NOVÁK MOREOVOU

31. 3. 2019

Tereza Novák Moreová v autě vozí plno úsměvů, energie a dobré nálady. Že by na to měl vliv i talisman, který vozí s sebou a ochraňuje jí na cestách? Po půl roce na mateřské dovolené se z pečující maminky malého Samuela a 100% řidičky stala také podnikatelka. Tereza totiž v Česku založila společnost Moorys, která vyrábí elegantní talismany do auta pro bezpečnou jízdu.

IMG-20190326-WA0003

Terezo, kdy jste se naposledy sama napomenula, že nedáváte při řízení pozor?

Hodně se mi to stávalo právě, když jsem se učila jezdit s dítětem v autě. Když brečelo, tak přiznávám, že jsem byla hodně rozhozená…asi ví každá maminka, o čem mluvím Teď už je to, ale v pohodě.

Co vás na českých silnicích nejvíce štve?

Agresivita řidičů, neustále někam pospíchají a nerespektují ostatní účastníky dopravního provozu.

Dokázala byste popsat, jak se proměnila vaše řidičská duše po narození syna?

Velmi, byl to pro mě velký aha moment…pamatuji si ten moment, kdy jsem jela po dálnici a říkala si, ať jedu pomaleji, že mám v autě dítě a ta zodpovědnost je poté mnohem větší. Jak za něj, tak i za ostatní. Myslím, že tak to má asi každý maminka 

Co vše děláte po jeho ale i své bezpečí v autě?

Mohu osobně říci, že opravdu maximum. Počínaje pořízením kvalitní autosedačky – je velmi důležité, aby se dítě cítilo komfortně. Pamatuji doby, kdy se syn moc komfortně necítil a rok mi v sedačce doslova prořval.  Musím říci, že tam pozornost natrénujete nejlépe. Kontrola pásů a samozřejmě pravidelný servis vozu, pohodlně se obléknout a hlavně nikam nepospíchat. Mám tam samozřejmě mooryse, který už mě několikrát upozornil, např., že když mi pípne sms či zvoní telefon, který nemám zrovna propojený s autem, tak ho nezvednu.

Jaký model aktuálně řídíte? Čím si vás tento model získal a bez čeho se v autě neobejdete?

Jezdím v červeném Škoda Rapidu 2014 obsah 1.4, je to beruška. Tento model si mě získal hlavně velkým kufrem.Jako maminka jsem to moc ocenila. Se synem cestujeme k rodičům a na výlety a kočár + odrážedlo apod. se vešlo. Neobejdu se právě bez parťáka v autě. Když tam není zrovna syn nebo manžel, tak je tam Moorys, který okamžitě připomene, koho mám doma.

Za jakých okolností vznikl vlastně projekt talismanů Moorys?

Okolnosti byly asi takové: maminka na MD se rozhodla, že bude vyrábět a prodávat designové talismany do auta.  Myslela jsem na začátku, že to bude jednoduché a levné, ale rychle jsem se probrala a došlo mi, že tohle nebude vůbec malý projekt. Půjčila jsem si finance a šla jsem do toho. Musím říci, že kdyby nebylo těch lidí, kteří tvořili Mooryse se mnou, nikdy bych ho nedodělala: počínaje designery, fotografy, tvůrce spotového videa, firmy na prototypy a konzultace výroby atd., po podporu rodiny a přátel konče. Jsem opravdu moc vděčná a všem moc děkuji.

Byla to dlouhá cesta, první nákres vznikl v říjnu 2016, na trh jsme se dostali v prosinci 2018. Dva roky se řešila v podstatě výroba, nebyla jsem spokojená a chtěla pro naše zákazníky víc. Nikdy jsem to však nechtěla vzdát, a nakonec se to ale podařilo.

Moorys je unikátní v tom, protože má duši a pomáhá řidičům. Dětem z nadace jde z každého prodaného Mooryse 50 Kč.  Má mnoho přidaných hodnot. Je to projekt tvořený srdcem. Je navržen do auta. Je mnoho předmětů, které mají původně jiný účel než být v autě. Jednoduše řečeno Moorys – chrání, zdobí a pomáhá.

Nakupují u vás spíše muži nebo ženy?

Máme přes 90 % žen a pár mužů se též najde. 

Jaký byl nejsilnější příběh, se kterým jste se v nadaci setkala?

S nadací jsme se spojili v prosinci 2018. Několik příběhů jsem slyšela a nedá se určit nejsilnější. Pro mě osobně je ztráta rodičů to nejsilnější, nejbolestivější zranění, které dítě může zažít.

O čem jako zakladatelka Moorys sníte?

Jako zakladatelka s ním o tom, aby byl Moorys nápomocen a dělal radost lidem v autě. Aby bylo co nejméně dopravních nehod obecně, nejen díky Moorysovi, ale aby řidiči opravdu přemýšleli o své jízdě. Businessově – samozřejmě sním o tom, aby ten skvělý start v ČR vydržel a mohli jsme tak expandovat do okolních států a věřím, že se nám to do příštího roku podaří. Určitě vám dám vědět

Přejeme Vám šťastné kilometry a děkujeme za rozhovor

Zdroj: Redakce Žena v autě.cz https://www.zenavaute.cz/nejen-o-talismanech-s-terezou-novak-moreovou

 
 
 
Moorys – talisman pro šťastné návraty domů? Jak vznikl a proč?

Moorysův vznik bych přirovnala k takovému AHA momentu. Byla jsem na mateřské dovolené a od manžela jsem dostala auto, pro mě a mého syna. A jako správná žena jsem úplně až tak netestovala jízdní vlastnosti, ale to, jak si v autě udělat pohodu a dát si do něj něco, co mi dává smysl. Hledala jsem na trhu a zjistila jsem, že není nic jiného krom růženců a podobných předmětů, které nebyly vyrobeny za účelem dávat je do auta. Rozhodla jsem si udělat vlastně navržený talisman (tehdy ještě z korálků) od kamarádky, a ta mi při předání řekla, že to ostatní ženy v jejím okolí chtějí také. A v tom momentu jsem věděla, že Moorys je to, co budu dělat, byly to 2 roky tvrdé práce, nervů, učení se procesů výroby a technologií…než se zrodil a šel na trh.

Anděl s duší dárce – co vás vedlo k podpoře Dětské dopravní nadace? Moorys je pomocník, a to nejen pro řidiče. Od jeho zrodu jsem věděla, že musí pomáhat i jinde. Jsme tak moc rádi, že Dětská dopravní nadace zapadá do naší firemní filozofie a můžeme poukázat na to, že existují i ti nejmenší, což jsou děti, které při autonehodě ztratili své rodiče (ano opravdu se to děje). Společně s našimi zákazníky přispíváme 50Kč z každého prodaného Mooryse.  

Podporujete projekt Nebouram.cz proč? No to je jednoduché, mě osobně se líbí celá myšlenka a koncept, krásně zpracovaný projekt. To hlavní, o co nám jde, je se stmelovat s partnery, kteří mají stejný cíl a ten je snižovat nehodovost a uvědomovat si důležitost za volantem. Jsme moc rádi, že můžeme takovýto projekt podpořit. 

Co se vám na soutěži Nebouram.cz líbí? Co se týče soutěže líbí se mi to, že se vlastně zábavnou formou stále procvičuje, co a jak na silnicích. Taková škola hrou. 

Soutěžíte i vy sama? Přiznávám, že nejsem zrovna soutěživá a moc času nemám, ale aby takový projekt mohl Moorys podpořit, tak jsme do toho šla a zkusila to.

Měla jste někdy nehodu? Bohužel ano, kolem 6 roku mě porazilo auto a měla jsem velké štěstí, že to dopadlo dobře. Bylo to tím řidičem, který přemýšlel o své jízdě a rychle reagoval. Já se neohlédla a bylo. Děkuji mu za to opravdu moc.

Myslíte, že to má vliv na, že jste vytvořila Mooryse? Ano a nejen to. Celé moje dětství jsem vyrůstala mezi kamióny, můj otčím měl velkou autodopravu. Vše Vám dojde, až když je vlak rozjetý. Je to můj osudový projekt. Jsem šťastná, že je Moorys na trhu, pro spoustu lidí má své místo a svůj příběh. Je tvořen s velkou láskou a úctou ke všem a za to všem moc děkuji.

Víte, jaké jsou čtyři kroky a jak jdou za sebou v případě dopravní nehody nebo defektu vozu? Opravdu to berte s rezervou, ale strašně moc záleží na situaci. Dejme tomu, že do mě někdo nabourá na dálnici: vypnu motor, obléknu si vestu, dám trojúhelník a běžím se podívat, zda další účastníci nehody jsou v pořádku. 

Chtěla byste ještě něco dodat nakonec? Ano. Všem, kteří se na našem projektu podílí bych ráda vyjádřila svůj velký vděk. Patří našim milým zákazníkům, Vám a ostatním partnerům a samozřejmě mé rodině a přátelům. DĚKUJI

 

VÍTÁME TEDY NAŠEHO NOVÉHO PARTNERA, několik krásných Moorysů najdete v nabídce našich odměn, a pokud nebudete dostatečně rychlí, můžete si svého vlastního koupit zde https://www.moorys.cz/

Zdroj: www.nebouram.cz

 

 

Moorys jako tip na dárek nejen k Valentýnu/ Moorys could be perfect (Valentine’s Day) gift

Hledáte designový dárek k Valentýnu nebo si sami chcete pořídit originální talisman? Pokud jezdíte vy nebo obdarovávaný často autem, bude skvělou volbou Moorys. Že ho ještě neznáte? Nevadí. Krátce vám ho představím na následujících řádcích.

Stručně řečeno je to designový šperk do auta pro šťastné návraty domů. 

Mě hned napadlo, že by se hodil mojí kamarádce, která nedávno dostala auto od svých prarodičů. A pak samozřejmě příteli. Ten jezdí denně autem do práce a často se vydává i na delší služební cesty. Pořád telefonuje, často bývá unavený a já se o něj bojím… 

Jak víte, obdivuji poctivou českou výrobu a precizní zpracování do posledního detailu. Stejně promyšlené jako samotný talisman je i jeho balení. Moorys podle mě ideálně spojuje právě krásné provedení a ochrannou funkci. Stačí se na něj podívat a člověk si připomene, že má zpomalit nebo za jízdy netelefonovat. Zároveň vypadá vkusně a jedna z barev se hodí asi do každého auta. Cena je podle mě odpovídající – 499 Kč.

Pro přítele jsem vybrala klasičtější starostříbrnou variantu, pro kamarádku výraznou zlatou. A jak to vlastně funguje?Jednoduše Mooryse v autě umístíte do větráku a můžete vyrazit. Kamarádce se moc líbil a teď už jí doprovází každý den na cestách. Poprvé nám dělal společnost na výletě do hor. Ten můj o dárku ještě neví, bude to přece valentýnské překvapení.

 A co o Moorysovi říká sama majitelka značky? 

“Myšlenka na jeho tvorbu pro veřejnost vznikla později. Začalo to ale tím, že jsem od manžela dostala auto. Chtěla jsem si ho vyšperkovat, mít něco hezkého a hodnotného (smysluplného) na cesty. Trh mé představy nenaplnil. Poté jsem u kamarádky viděla náramek na řadicí páce, a tak jsem si navrhla svůj a nechala ho vyrobit u známé, která se šperkům věnuje. Líbil se i ostatním a právě tehdy přišel ten impulz.

Tak se stal z malé myšlenky nemalý projekt, který podporuje řidiče, prevenci dopravních nehod a design doplňků aut. 1,5 roku jsem si dělala své vlastní průzkumy trhu. Přitom jsem zjistila, že asi 70 % lidí má v autě něco ozdobného. U 80 % z nich to jsou růžence. Někteří tam mají voňavé panáčky nebo lapače snů. Já jsem ale chtěla vytvořit designový výrobek primárně do auta, ne používat věci s původně jiným účelem. A hlavně mně osobně je hodně nepříjemné mít něco pověšené na zpětném zrcátku. Moorys je prostě připomínkovač – ochránce před nepozorností, který nám pomáhá přemýšlet o naší jízdě. (To je i Moorysovo motto).

Já osobně jsem v 6 letech měla nehodu. Byla jsem chodec, který se nerozhlédl a porazilo mě auto. Tehdy řidič za volantem přemýšlel o své jízdě a patří mu můj velký dík. Vyvázla jsem jen s otřesem mozku a pár pohmožděninami. Dle statistik z velké části dochází k nehodám právě kvůli nepozornosti. Kromě ozdobení jsem chtěla mít v autě i něco osobního, něco, k čemu si budujeme vztah, stejně jako doma nebo v kanceláři. Moorys je navíc často darovaný. Tím se vztah stává ještě cennějším a smyslupnějším.“

Na závěr ještě musím ocenit, že z nákupu každého kousku jde 50 Kč na pomoc dětem, které ztratily rodiče při autonehodě.

A vy, jezdíte autem? Líbil by se vám takový dárek? 

Zdroj:http://www.dfashion.cz/fashion-story/moorys-darek-nejen-valentyn-perfect-gift_4622/

Záznamy nebyly nalezeny...